ZBOROWSKIE

Koncert kolęd w Zborowskiem

Opublikowano: piątek, 3 lutego 2023 17:28

Wieczorem 6 stycznia o godzinie 18 odbył się koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Góralskiej HAJDUK ze Szczyrku.

Koncert ten zainicjował Rok Jubileuszowy Zborowskiego.

W tym roku odbędzie się u nas wiele ciekawych imprez, rocznic, spotkań, a to wszystko za sprawą 100-tnej rocznicy konsekracji naszego kościoła.

Obchody główne tej rocznicy odbędą się 20 sierpnia.

Z okazji tego jubileuszu, do którego obchodów przygotowania rozpoczęły się już w zeszłym roku, odbędą się u nas Dożynki Gminne, będzie obchodzony jubileusz kapłaństwa i biskupstwa naszego parafianina Ks. Bp Pawła Stobrawy i wiele innych różnych lokalnych uroczystości.

Przygotowania do koncertu rozpoczęły się już przed południem, co nie ukrywam, trochę mnie zdziwiło, ale jak wieczorem wszedłem do kościoła i wszystko stało się jasne.

Zaskoczenie moje było duże, bo takiej iluminacji kościoła jeszcze u nas nie widziałem. Po krótkiej rozmowie z osobami przygotowującymi ten występ poprosiłem o zrobienie zdjęcia. Ta ekipa to firma ALS Events Marcin Pawelczyk z Ciasnej, nagłośnienie i technika świetlna oraz Cp Media Krzysztof Mucha z Sadowa, filmowanie. Firmy te współpracują ze sobą od dawna, a profesjonalizm było widać na pierwszy rzut oka. Dzięki panu Krzysztofowi mogę udostępnić link do pliku wideo na YouTube z tego koncertu: Film

Zrobili fantastyczną robotę. Oświetlenie bardzo starannie i taktownie dobrane ze względu na miejsce koncertu i rodzaj muzyki. Najlepiej będzie chyba, jak powiem, że nie zrobili z naszego kościoła dyskoteki, ale doskonale wzbogacili i urozmaicili występ górali. Mam nadzieje, że się odezwą i będę ich mógł bliżej zaprezentować.

Koncert rozpoczął krótkim przywitaniem nasz proboszcz Jan Grochla i pani mgr Katarzyna Płuciennik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ciasnej, która to wszystko przygotowała i zorganizowała.

Tak prezentowała się kapela góralska HAJDUK. Szczegóły można znaleźć na ich stronie: http://kapelahajduk.pl/

Teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć z koncertu, choć muszę dodać, że nie było łatwo ze względu na światło i zadymienie.

Po zakończeniu koncertu podziękował wszystkim nasz proboszcz Jan Grochla oraz pani Katarzyna Płuciennik i zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

  1. Zdjęcia: Witold Segeth
  2. Opracował: Witold Segeth
  3. Opracowanie graficzne - SEGETH-NET