ZBOROWSKIE

50-lecie kapłaństwa ks. Jana Grochli

Opublikowano: sobota, 1 czerwca 2024 10:46
W zeszłym roku (2023) różnych imprez i uroczystości, z racji roku jubileuszowego mieliśmy sporo. W tym roku zapewne tylu ciekawych wydarzeń nie udokumentuję, bo ich nie będzie, ale pięćdziesiątą rocznicę naszego proboszcza, razem z Emilią Onysek fotograficznie zarejestrowaliśmy i relację chciałbym tu przedstawić.


Przed godziną jedenastą, w okolicy naszej plebanii zaczęli się zbierać mieszkańcy, zaproszeni goście, rodzina naszego proboszcza, siostry zakonne oraz Orkiestra Dęta z Ciasnej pod batutą Tomasza Onyska.

Po uformowaniu całego bardzo licznego orszaku, w takt muzyki orkiestry nastąpił przemarsz do kościoła.

W kolumnie można było znaleźć:

  • Ks. Bp Pawła Stobrawę
  • Ks. Bp Andrzeja Czaję
  • Delelgację Kurii Biskupiej Opole ze sztandarem
  • Bardzo liczną grupę duchowieństwa, w tym kolegów z roku święceń naszego proboszcza
  • Siostry zakonne, które były kiedyś w naszym klasztorze i te obecnie przebywające
  • Delegację naszej gminy z wójtem Zdzisławem Kulejem

Po wejściu do kościoła rozpoczęła się uroczysta msza święta, z czego mi najbardziej w pamięci utknęło kazanie Ks. Bp. Andrzeja Czaji. Długie, ale nie nudne. Bardzo głębokie, rzeczowe i poruszające wiele kwestii religijnych i społecznych.

Krótko przed zakończeniem uroczystej mszy świętej, do naszego proboszcza podeszły delegacje różnych środowisk społecznych, by wręczyć prezenty i upominki związane z rocznicą naszego księdza.

Po zakończeniu mszy świętej zaproszeni goście udali się z powrotem na plebanię, a następnie do restauracji „Relax”. Na pozostałych mieszkańców czekała niespodzianka przygotowana przez naszego jubilata, w postaci paczek z „Kołocem”, którą można było sobie zabrać i po południu przy kawce spokojnie konsumować.Udało nam się zrobić jeszcze kilka pamiątkowych fotografii.W restauracji zjedliśmy pyszny obiad, lody, napili dobrej kawy i poczęstowali „Kołocem”.Siostra Edyta umiliła nam czas, przygotowując z młodzieżą krótki występ artystyczny połączony z życzeniami dla naszego solenizanta.

Podczas tego spotkania nie obyło się oczywiście bez bardzo wielu życzeń, składanych przez kolegów, znajomych, rodzinę, ale miało to bardziej charakter prywatny, więc pominiemy to w naszej relacji zdjęciowej.

Opracował: Witold Segeth Zdjęcia: Emilia Onysek, Witold Segeth Opracowanie graficzne: SEGETH-NET