ZBOROWSKIE

40-lecie kapłaństwa ks. Jana Grochli

Opublikowano: niedziela, 27 kwietnia 2014 10:06

Dnia 26.04.2014 o godzinie 11:00 miała miejsce w Zborowskiem uroczysta Msza Św. w asyście biskupów Pawła Stobrawy i Gerarda Kusz, bardzo licznej grupy duchowieństwa, wielu zaproszonych gości, przedstawicieli bardzo wielu grup i organizacji lokalnych z przedstawicielami władz gminy włącznie. W pięknie i odświętnie przystrojonym kościele (to zasługa naszych sióstr zakonnych i parafian) całą uroczystość upiększały muzycznie oprócz naszej organistki, grupa młodzieży z Ciasnej grających na instrumentach dętych oraz państwo Skiba i Płaczek z Opola. Homilię z okazji tej uroczystości wygłosił Ks. Bp Paweł Stobrawa, a jej fragmentów można wysłuchać klikając okienko poniżej.

W homilii Ks. Bp Paweł nawiązał do biografii Ks. Jana Grochli, z którą też można zapoznać się na naszej stronie www.zborowskie.info pod tym adresem. Warto również zajrzeć na długą listę osiągnięć a co za tym idzie ogromem prac jaki został wykonany za kadencji naszego proboszcza klikając tutaj. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas tej uroczystości.

Podczas mszy i na jej zakończenie uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia połączone z prezentacją ładnych wierszy za które specjalne oklaski otrzymał Oliwier Ochman.

Poniżej można zobaczyć galerię zdjęć wszystkich delegacji, które składały życzenia naszemu proboszczowi.

Po zakończeniu mszy wykonaliśmy jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć z rodziną, duchowieństwem, pocztami sztandarowymi i grupą osób, która przygotowała oprawę muzyczną całej uroczystości.

Zborowskie 26.04.2014
Witold i Sebastian Segeth

Źródła:

  1. Opracował: Witold i Sebastian Segeth
  2. Zdjęcia: Witold i Sebastian Segeth
  3. Opracowanie graficzne: SEGETH-NET