ZBOROWSKIE

Pierwsza Komunia w Zborowskiem 2023

Opublikowano: poniedziałek, 31 lipca 2023 20:42

Jak już chyba wcześniej pisałem, w naszym roku jubileuszowym postanowiłem udokumentować wszystkie uroczystości kościelne, pomimo, że niektóre zostały już opisane.

Przed rozpoczęciem uroczystości, na placu kościelnym, udało mi się porozmawiać z rodzicami dzieci Pierwszo Komunijnych i uzyskać zgodę na opis i zamieszczenie zdjęć. Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i przychylność.

Dzieci wraz z rodzicami, zebrały się na placu kościelnym krótko przed mszą.

Do wszystkich zebranych przyszedł nasz ksiądz proboszcz w asyście służby liturgicznej, przywitał wszyskich, poświęcił książki i różańce, a dzieci poprosiły rodziców o błogosławieństwo.

Następnie wszyscy weszli do kościoła by uczestniczyć we mszy.

Podczas mszy nie zabrakło czasu na podziękowania dla naszego proboszcza, pani dyrektor szkoły podstawowej oraz wychowaczyni klasy komunijnej. Siostra Edyta przygotowała i przedstawiła krótki występ artystyczny, a dzieci pierwszo komunijne podziekowały rodzicom, opiekunom i proboszczowi.

Po zakończeniu mszy świętej nastąpiła chwila na pamiątkowe zdjęcia. Ze względu na ich bardzo osobisty i prywatny charakter przedstawiam zaledwie kilka z nich. Osobom zainteresowanym mogę je udostępnić jeśli wyrażą takie życzenie.

Po zakończeniu tej sesji zdjęciowej,główne uroczystości zostały zakończone.

Bardzo dziękuję wszystkim z pomoc i współpracę.

Opracował: Witold Segeth Zdjęcia: Witold Segeth Opracowanie graficzne: SEGETH-NET