ZBOROWSKIE

Od autora

Opublikowano: środa, 18 stycznia 2012 13:48

Dzięki powstaniu w Zborowskiem firmy internetowej Sebastiana Segeth, otwarły się przede mną możliwości zbudowania strony internetowej poświęconej tej właśnie niewielkiej wiosce, która dziś nazywa się Zborowskie. Stronę zbudowali na moją prośbę informatycy i programiści w osobach: Sebastian Segeth, Tomasz Wójcik i niestety nieżyjący już Kamil Kaczmarek. Odszedł od nas, w tragiczny sposób 21 grudnia 2015 roku.

Zborowskie to mała miejscowość, dziś niespełna 1000 mieszkańców, która od niemal setek lat znajdowała się tuż przy granicy. Jakiej - można tu poczytać. W związku z tym położeniem zawsze obfitowała w wiele ciekawych interesujących wydarzeń, które w miarę możliwości będę się starał państwu przybliżać.

Jak wszędzie, tak i u nas historia tworzy się codziennie, ale nie wszyscy to zauważają, więc spróbuję też poświęcić trochę miejsca aktualnym wydarzeniom, tym całkiem nowym i tym trochę starszym, bo jak zauważyłem, coś co miało miejsce kilka lub kilkanaście lat temu bardzo szybko uchodzi w nie pamięć, więc chyba warto to odnotować.

Tym, którzy do tej pory dużo mi pomogli chciałbym serdecznie podziękować, a zaliczają się do nich m.in. : Edward Zimmermann, ks. proboszcz Jan Grochla, Krystyna Wertel, ks. bp. Paweł Stobrawa, Jerzy Kosytorz, Elżbieta i Konrad Kaczmarek, Edyta Baron, Helena Ledwoń, Elżbieta Misztal i bardzo wielu mieszkańców Zborowskiego, którzy z zrozumieniem i przychylnością pomagają gromadzić mi materiały.

Tą drogą chciałbym również zaprosić do współpracy, wszystkich, którzy mają coś wspólnego z Zborowskiem lub jakieś informacje dotyczące naszej wioski. Chętnie zamieszczę artykuły dotyczące tematu tej strony. Bardzo się cieszę, że mogłem opublikować wspomnienia pani Krystyny Wertel. Może ktoś pójdzie w jej ślady - zapraszam.

Witold Segeth

Kontakt

Tel. 34 358 27 96
Tel. kom. +48 530 351 738
E-mail: witek@segeth.net
Skype: witek-sq9cwi

Korespondencja pisemna

Witold Segeth
ul. Wachowska 18
46-300 Olesno