ZBOROWSKIE

Boże Ciało 2023

Opublikowano: wtorek, 1 sierpnia 2023 09:26

Przed rozpoczęciem uroczystości, ale już po ukończeniu prac przygotowawczych naszych mieszkańców i sióstr zakonnych związanych z tą uroczystością, objechałem trasę procesji i wykonałem serię zdjęć, chcąc pokazać oglądającym ogrom i poziom zaangażowania naszych wiernych.

Następnie pojechałem do kościoła i zrobiłem dokumentacje fotograficzną tego wydarzenia w naszym roku jubileuszowym. Zapraszam do oglądania.

Myślę, że dla uważnych komentarz jest zbędny, ale pozwolę sobie powiedzieć choć kilka słów.

Zawsze na tych uroczystościach bezimienne zostają osoby, które bezpośrednio zaangażowane są w budowę ołtarzy.

Nie chcę tutaj wypisywać ich wszystkich, chociażby po to by kogoś nie pominąć i potraktować jako osobę niedowartościowaną, więc w ten ogólny sposób pragnę im wszystkim serdecznie podziękować.

To dzięki nim podtrzymują się nasze zwyczaje, nasza regionalna tradycja.

Zawsze na naszych uroczystościach obecne są poczty sztandarowe, które również zasługują na uwagę i docenienie ich zaangażowania, co z całą pewności podnosi prestiż tych wydarzeń.

Rzadko kiedy, chyba nawet zbyt rzadko dostrzegałem zaangażowanie naszych sióstr zakonnych, ale nasz kościół zawsze czysty i odświętnie przystrojony jest.

Cieszy również zaangażowanie rodziców, bo widać w procesji dzieci pierwszo komunijne i dzieci sypiące kwiaty. Trochę trzeba się nabiegać dzień, albo nawet dwa przed uroczystością, żeby wystarczyło kwiatów na całą procesję, a tu jeszcze obok konkurencja, bo ci co robią ołtarze, kwiatów też potrzebują ogromne ilości.

Jak dobrze popatrzeć to i nasi strażacy mają też w tym swój udział – dziękujemy.

Opracował: Witold Segeth Zdjęcia: Witold Segeth Opracowanie graficzne: SEGETH-NET