ZBOROWSKIE

Jasełka w Zborowskiem 2018

Opublikowano: piątek, 28 grudnia 2018 15:35

23-go grudnia 2018, o godzinie 15 miał miejsce w naszym kościele przepiękny występ przedszkolaków. Jasełka, które przygotowały nasze panie przedszkolanki w osobach Sylwia Kulej (z lewej) i Magdalena Lesch (z prawej) zrobiły nie tylko na mnie ogromne wrażenie.

Pomysł by zaprezentować przedstawienie szerszej publiczności w kościele, a nie jak wcześniej tylko w przedszkolu rodzicom, uważam za bardzo trafiony. Publiczność dopisała co można będzie zobaczyć na ostatnich zdjęciach, a ich zachwyt i pozytywne komentarze słyszeć się dało już po zakończeniu na placu kościelnym.

Mojej uwadze, choć artysta ze mnie żaden, nie umknęła oprawa muzyczna, którą przygotowali nauczyciele rytmiki, czyli państwo Monika i Artur Szwejda.

Siostra Kamila zadbała o piękne dekoracje, a rodzice naszych maluchów z radą rodziców na czele włożyły wiele pracy w to by właściwie ubrać małych aktorów.

Na zakończenie, ciekawy zestaw kolęd zaprezentowało rodzeństwo Sandra i Dawid Kik z Sierakowa. Ja zwróciłem uwagę na aranżację i adaptację wszystkim dobrze znanych pieśni. Zachęcona przez artystów publiczność, zaangażowała się w śpiewanie, co w całości skończyło się pięknym kolędowaniem.

W imieniu swoim, pani Sylwii i pani Magdy chciałbym wszystkim podziękować za wkład pracy wniesiony w to przedstawienie i zapraszam do oglądnięcia kilku fotek.

Na zakończenie, organizatorki i proboszcz podziękowali wszystkim zgromadzonym za wizytę i zaprosili na następne spotkania.

Witold Segeth

Źródła:

  1. Zdjęcia i opracowanie: Witold Segeth
  2. Opracowanie graficzne: SEGETH-NET