ZBOROWSKIE

Wystawa Wojtka Inglota

Opublikowano: poniedziałek, 11 czerwca 2018 23:50

I zaczęło się !!!!

Dzień 9 czerwca 2018 grubymi zgłoskami zapisuje w historii Zborowskiego pan Wojtek Inglot.

O godz. 17.30 , w naszej odrestaurowanej fabryce rozpoczął się wernisaż wystawy, której inicjatorem, pomysłodawcą i artystą przedstawiającym swoje prace, jest właśnie pan Wojtek.

W następną sobotę i niedzielę, będzie dyżurował w Fabryce, więc można przyjść i zobaczyć jego prace poświęcone, jak to określił, klasycznej motoryzacji pt. „AKWARELE i Rysunki MOTOCYKLISTY”.

Przy okazji można również dokładnie przyjrzeć się naszej Fabryce, która została uhonorowana przez konserwatora zabytków tytułem „ Zabytek Zadbany 2017” co jednoznacznie odzwierciedla poziom i zaangażowanie władz naszej gminy.

Dzięki gminie mogła powstać ta wystawa, co ja osobiście uważam za bardzo dobry krok i kierunek w przyszłościowym wykorzystaniu obiektu. Stąd podtytuł – I zaczęło się !!!

Podczas wizyty można będzie również zobaczyć kilka innych ciekawych eksponatów, otrzymać ciekawą pamiątkę no i bezpośrednio porozmawiać z autorem.

W planach pana Wojtka jest jeszcze wystawa fotograficzna i ewentualne powtórzenie tej.

Wystawa będzie czynna jeszcze przez miesiąc, ale po następnym weekendzie, prace można będzie zobaczyć po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z autorem.

Po zakończeniu wystawy dołączę do tego artykułu galerię zdjęć.

Witold Segeth

Źródła:

  1. Wywiad z autorem
  2. Zdjęcia – Sebastian Segeth
  3. Opracowanie graficzne - SEGETH-NET