ZBOROWSKIE

Sesja zdjęciowa w Zborowskiej Fabryce Fajek

Opublikowano: środa, 30 sierpnia 2023 08:42

Od pewnego już czasu fotografuję, w miarę możliwości oczywiście z Emilią Onysek. Pewnego razu wpadliśmy na pomysł, by zrobić sesję zdjęciową z wykorzystaniem naszej Fabryki Fajek. Tu należy się chyba słowo wyjaśnienia. Pięknie odrestaurowany budynek, nie jest pozostałością po fabryce, tylko wybudowanym na jej miejscu tzw. czworakiem mieszkalnym, ale stojącym na fundamentach i piwnicy po starej fajczarni. Niestety przyzwyczajenie robi swoje, więc dla mnie i naszych mieszkańców ten obiekt zawsze pozostanie jako budynek fabryki fajek – tak się przyjęło i niech tak zostanie – ciekawskim udzielimy szczegółowych informacji.

Nasze staranie trzeba było rozpocząć od zgody obecnego administratora, jakim jest Urząd Gminy Ciasna. Wójt, pan Zdzisław Kulej wyraził zgodę, dostaliśmy klucz i trzeba się było wziąć do roboty. Sporym wyzwaniem było znalezienie modelek, nie licząc Emilii, która zgodziła się od razu. Po długich poszukiwaniach zgodziły się dla nas pozować: Paulina Kozińska, Agata Przywara i Oliwia Barakowska. Moja żona robiła za oświetleniowca, a mój przyjaciel Marek Koziński, który przyjechał aż z Namysłowa, robił całą obsługę techniczną. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i ogromne zaangażowanie w tej sesji.

Ustaliliśmy, że wybierzemy kilkanaście zdjęć i pokażemy je tutaj, więc zapraszam do oglądania.

Na zakończenie jeszcze jedna fotka prezentująca cały zespół.

Dwa tygodnie później, zrobiłem sesję z Anią Kosytorz i Erykiem Korzeniewskim.

Nie miałem żadnych problemów, by namówić ich i na chwilę podjechać w okolice naszej fabryki. Co prawda nie weszliśmy do środka, ale i tak udało mi się zrobić kilka dobrych fotek, które postanowiłem też tu pokazać.

Aniu, Eryku bardzo dziękuję za pomoc.

Opracował: Witold Segeth Opracowanie graficzne: SEGETH-NET