ZBOROWSKIE

Wojciech Inglot

Opublikowano: piątek, 7 marca 2014 18:45

Mamy w Zborwskiem nauczyciela plastyki, którego prace wzbudziły mój podziw, gdy po raz pierwszy zobaczyłem pięknie ilustrowaną Szkolną Księgę Gości. Nieco później pojawił się temat kubka upamiętniającego 210 lat naszej szkoły, na którym też jest jego rysunek. Nawiązałem kontakt z panem Wojciechem i poprosiłem o kilka danych i dodatkowe prace. Wszystko przedstawiam poniżej.

Przedstawiając jego prace postanowiłem przybliżyć trochę jego osobę, ba jak zauważyłem twórczość jest dość ściśle związana z zainteresowaniami i hobby.

Jego korzenie wywodzą się ze Zborowskiego z rodziny Kaczmarczyk, a urodził się w 1975 r. w Bytomiu. Szkołę średnią ukończył jako mechanik samochodowy. Studia o profilu artystycznym skończył w Częstochowie, a tematem prac malarskich na dyplomie były oczywiście motocykle. W naszej szkole uczy już od ośmiu lat i jak mi napisał: "Nie jest to jedyna szkoła, w której uczę lub uczyłem, ale na pewno jest ulubioną. Ze względu na historię szkoły i mojej rodziny, wspaniałą młodzież i ciągle zachwycające mnie pejzaże , kiedy jadę do pracy".

Teraz zapraszam na wernisaż.
Jak nie przybliżyć dobrego zdjęcia z dobrą grafiką.

O ile wiem pan Wojtek jest posiadaczem, chyba już zabytkowej Łady 2103, która kiedyś jeździła po Zborowskiem, a grafika zatytułowana "Łada ze Zborowskiego i śniadanie na trawie"

Jeśli ktoś ma wątpliwości co to za motocykl, skuter, koniecznie musi zobaczyć zapis tej strony internetowej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Piaggio_Vespa

Polecam też wersję Włoską i Angielską.

Czy to rarytas, unikat? - w Polsce z całą pewnością tak i też w kolekcji i inspiracji pana Wojtka.

Vespa - morze

Zielona Vespa

Scena we Włoskim Piemoncie - Guzzi Caffe

MZ 660 Skorpion z 96 roku

Szkoła Guzzi - Aosta

Wyścigi na wyspie Mann

Pizza

A teraz już Zborowskie. Zadziwiająca ilość szczegółów. Pana Wojtka na Vespie znajdzie chyba każdy, a mi najbardziej podoba się dymek na fabryce fajek.

Na podstawie prac i materiałów Wojciecha Inglota opracował:

Witold Segeth

Źródła:

  1. Zdjęcia - Wojciech Inglot
  2. Rysunki - Wojciech Inglot
  3. Opracowanie graficzne - SEGETH-NET