ZBOROWSKIE

Stroje ludowe i ubiory cz. 3

Opublikowano: wtorek, 30 lipca 2013 14:43

Po raz kolejny zwróciłem się do pani Heleny Ledwoń z prośbą o zorganizowanie, tym razem plenerowej sesji zdjęciowej, mającej na celu zaprezentowanie strojów naszych babć. Udało się wszystko przeprowadzić w czwartek (Boże Ciało) dnia 30 maja 2013 roku. Całkiem przypadkowo dowiedziałem się iż pani Izolda Mizera jest w posiadaniu wielu ciekawych elementów ubioru po swojej babci. Z pomocą jej syna Jakuba (używając, no powiedzmy pewnych form nacisku - chodziło o czas) udało nam się namówić panią Izoldę by dosłownie w ciągu kilku godzin wyszperała wszystko, przygotowała i przybyła na spotkanie. Zjawiła się z zaskakująco piękną i w bardzo dobrym stanie, kolekcją ubrań.

Wszystkie stroje naszych babć wyglądają i prezentują się bardzo okazale i elegancko, ale czy nie warto by zająć się już teraz strojami naszych mam? - mam tu na myśli stroje z okresu po 1945 roku. Czasy nie aż tak odległe, więc przynajmniej teoretycznie powinno ich być jeszcze u nas więcej, więc może warto poszperać w szafach, odkurzyć trochę i zrobimy na naszej stronie pokaz mody z lat np. 45 - 70! Zapraszam do współpracy i proszę o pomoc w tej kwestii.

Wszystkim paniom, które udostępniły stroje, przybyły na spotkanie i je zaprezentowały, bardzo serdecznie dziękuję i liczę po cichu na dalszą współpracę.

od lewej: Helena Ledwoń i Izolda Mizera Foto: SEGETH-NET

Na zdjęciu od lewej: Elżbieta Kaczmarek, Irena Popławska, Lidia Jasionek, Helena Ledwoń, Izolda Mizera, Lilianna Radlak, Aniela Banduch, Katarzyna Kosytorz i Dagmara Saflik.

Zdjęcia i opracowanie graficzne: SEGETH-NET

Aniela Banduch

Dagmara Saflik

Elżbieta Kaczmarek

Helena Ledwoń

Irena Popławska

Izolda Mizera

Katarzyna Kosytorz

Lilianna Radlak

Lidia Jasionek

Zdjęcia grupowe

Na zakończenie, jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękuję i pozwolę sobie na zamieszczenie fotki osób, które w sposób pośredni i bezpośredni bardzo przyczyniły się do powstania tej prezentacji.

Od lewej: Jakub Mizera, Sebastian Segeth, mój przyjaciel z Lwowa Leonid Kharchenko, Izolda Mizera, Helena Ledwoń, Zofia Segeth.

Witold Segeth

Zborowskie 20 lipca 2013