ZBOROWSKIE

70-ta rocznica urodzin

Opublikowano: wtorek, 9 maja 2017 21:11

Dnia 3 maja 2017 o godzinie 14.30 odbyła się w naszym kościele uroczysta msza św. z okazji siedemdziesiątej rocznicy urodzin naszego Ks. Bp Pawła Stobrawy.

Bardzo nam miło że nasz biskup pamięta o nas i taką okrągłą rocznicę postanawia obchodzić u nas, wśród swoich znajomych i rodziny.

Z drugiej strony, na poniższych kilku zdjęciach, które chciałbym pokazać, widać że i nasi mieszkańcy i nasze lokalne władze pamiętają o takich rocznicach i nie omieszkują w należyty sposób ich uczcić.

Na tą podniosłą uroczystość przyjechał również nasz dobry znajomy Ks. Prof. Józef Bremer.

Zapraszam na krótką relację zdjęciową z tej uroczystości.

Źródła:

  1. Opracowanie: Witold Segeth
  2. Zdjęcia: Beata Przywara i Sebastian Segeth
  3. Opracowanie graficzne: SEGETH-NET

Ferie zimowe

Opublikowano: piątek, 10 lutego 2017 16:59

W czasie ferii zimowych Siostry Służebniczki zaprosiły dzieci dla klasztoru na trzy zimowe spotkania, które przygotowały wraz z członkami „Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego”. Z powodu ograniczonej przestrzeni skupiliśmy się na pracach plastycznych i grach słownych. Pierwszego dnia rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia, o tym co służy, a co szkodzi naszemu organizmowi, a szczególnie sercu. W tym dniu wykonywaliśmy nietypowe serduszka. Do styropianowych kształtek przyklejaliśmy osikowe płatki w kolorze czerwonym. Pracę wykańczaliśmy błyszczącym brokatem, każdy według własnego pomysłu. Następnego dnia rozmawialiśmy o tym, jak dbać o siebie zimą, jak się ubierać, co jeść, jak wypoczywać. Dzieci chętnie wykonały, przy użyciu waty, płatków kosmetycznych, kolorowych kartek i kleju, prace przedstawiające śnieżne pejzaże. Zimą dobrze jest rozgrzać się gorącą herbatą, która najlepiej smakuje z pysznymi ciasteczkami. Aby były one jeszcze smaczniejsze dzieci własnoręcznie je lukrowały i dekorowały. W trzecim, i zarazem ostatnim, dniu naszych zajęć radość z zimy mieszała się z tęsknotą za wiosną. Zabawa śnieżkami poprzedzona została wykonaniem pracy plastycznej oraz turniejem drużynowym, w którym trzeba było wykazać się wiedzą i różnymi umiejętnościami, m.in. znajomością smaków i melodii. Uczestnicy zajęć w tym dniu zrobili piękne kwiatki z kolorowych osikowych płatków.

Uczestnicy zajęć w tym dniu zrobili piękne kwiatki z kolorowych osikowych płatków. Każde spotkanie rozpoczynaliśmy modlitwą w kaplicy i radosnymi śpiewami, przy których, na gitarze, akompaniowała nam s. M. Kamila. S. M. Waleria dbała zaś o to, aby nikt nie poszedł do domu głodny. Na zakończenie naszego zimowiska odwiedził nas także ks. proboszcz Jan Grochla, który przyniósł dzieciom słodycze i słowo zachęty do udziału w letnich zajęciach wakacyjnych, o których już myślimy. Mamy nadzieję, że dzieci, tak jak dotychczas, chętnie skorzystają z zaproszenia i dołączą do wesołej gromady.

Katarzyna Koza

Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego