ZBOROWSKIE

Wakacje w klasztorze 2017

Opublikowano: wtorek, 19 września 2017 22:20

Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego po raz kolejny zorganizowała, wraz z siostrami służebniczkami, półkolonie letnie dla dzieci. Zajęcia odbywały się w klasztorze w Zborowskiem i, tak jak w poprzednim roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Codziennie w zajęciach udział brało ok. 30 osób. W tym roku tematem była podróż przez Polskę pociągiem Tuwima. Odwiedzaliśmy poszczególne regiony Polski i poznawaliśmy ich charakterystykę. Schemat każdego dnia był podobny. Po przywitaniu udawaliśmy się do kaplicy na modlitwę poranną i szkołę śpiewu prowadzoną przez s. M. Kamilę. Następnie na podwórku były zabawy integracyjne, słowne i ruchowe. Później stemplowaliśmy bilety i ruszaliśmy pociągiem w jeden region Polski, aby czegoś się o nim dowiedzieć. W tym miejscu też był czas na malowanie wagonika do pociągu i kolorowanek na mapę Polski. Po przerwie zabawowo-konsumpcyjnej odbywały się zajęcia plastyczne, tematycznie związane z danym dniem. Przed pójściem do domu zjadaliśmy pyszny obiad ugotowany przez s. M. Walerię.

Z uwagi na to, iż obecny rok obfity jest w uroczystości i jubileusze maryjne, dwa dni poświęcone były Matce Bożej. Będąc w górach odwiedziliśmy Krzeptówki i porozmawialiśmy o objawieniach Maryi w Fatimie. W ten dzień dzieci pokolorowały duże obrazki przedstawiające Matkę Bożą Fatimską. Z kolei w czasie pobytu na Warmii i Mazurach zapoznaliśmy się z objawieniami w Gietrzwałdzie, gdzie, tak jak w wielu innych miejscach, Maryja prosiła o modlitwę różańcową. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały sobie różańce z kolorowych koralików i pokolorowały woreczki na nie. W czasie półkolonii obchodziliśmy również wspomnienie św. Anny, matki Maryi, więc w tym dniu dzieci wykonały laurki dla swoich babć. Poza tym robiliśmy ramki na zdjęcia, instrumenty muzyczne, ozdoby techniką decoupage.

Jeden dzień naszych półkolonii poświęcony był bł. Edmundowi Bojanowskiemu, którego życie i działalność poznawaliśmy w tamtym roku. Okazało się, że dzieci bardzo wiele informacji pamiętały, a w tym roku nauczyły się dwóch piosenek o nim. Wiadomości te przydały się podczas „Biegu na Świętą Górę”, który, przygotowany na wzór biegu samarytańskiego, polegał na odwiedzaniu miejsc związanych z bł. Edmundem i wykonaniu odpowiednich zadań. Punkty te znajdowały się na terenie ogrodu klasztornego (Grabonóg, Wrocław, Podrzecze, Poręba, Gniezno, Górka Duchowna, Jaszkowo, Luboń, Święta Góra), w każdym znajdowała się stosowana dekoracja, krótki opis i zadanie lub pytanie. Odpowiedzi należało wpisać w kartę uczestnika. Była to bardzo ciekawa i atrakcyjna dla dzieci forma zabawy, konkursu. Na zakończenie trzy osoby, które uzyskały najwięcej punktów, otrzymały specjalną nagrodę.

Dziękujemy serdecznie ks. proboszczowi Janowi Grochli za odprawienie mszy św. na rozpoczęcie naszych półkolonii i za obecność podczas zakończenia. Siostrom Służebniczkom dziękujemy za zaproszenie do wspólnej zabawy i przeżycia wakacji z Bogiem.

Katarzyna Koza

Stowarzyszenie Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego


Zieloni CUP Zborowskie 2017

Opublikowano: wtorek, 27 czerwca 2017 17:51

Z okazji „Dnia Dziecka” w niedzielę 4 czerwca odbył się w Zborowskiem turniej piłkarski z udziałem kilkunastu drużyn. Pucharami jak obok na zdjęciu obdarowani zostali najlepsi, ale nie szczególnie o to chodziło organizatorom. Zabawa była przednia, pogoda dopisała, dopisali też kibice. Na zakończenie zawodnicy zwycięskich drużyn otrzymali również pamiątkowe medale.

Przyjechało wiele drużyn, w pięknych kolorowych strojach.

Po rozgrzewce rozpoczęły się rozgrywki. Meczy było bardzo wiele, więc moją uwagę głównie skupiłem na naszych.

Duże słowa podziękowania należą się organizatorom. Wszystko było przygotowane znakomicie, ale mi udało się zrobić im tylko jedna fotkę. Tych których tu brakuje bardzo przepraszam za moją gafę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek. Ja też się załapałem. Dziękuję. Na tych kilku zdjęcia można jeszcze dostrzec osoby, które aktywnie pomagały w przygotowaniu całej imprezy.

Nie zabrakło również kibiców.

Po rozgrywkach i klasyfikacji odbyło się wręczanie nagród.

Wyniki przedstawiają się następująco:

ŻAKI Grupa "A"
 • Zieloni Zborowskie - Sparta II Lubliniec 0:0
 • Jedność Boronów - Akademia I Lubliniec 0:0
 • Sparta II Lubliniec - Akademia I Lubliniec 1:1
 • Zieloni Zborowskie - Jedność Boronów 1:0
 • Jedność Boronów - Sparta II Lubliniec 0:0
 • Akademia I Lubliniec - Zieloni Zborowskie 0:1
ŻAKI Grupa "B"
 • Śląsk Koszęcin -Akademia II Lubliniec 0:0
 • Unia Lisowice- Sparta I Lubliniec 1:1
 • Sparta I Lubliniec- Akademia II Lubliniec 3:0
 • Śląsk Koszęcin- Unia Lisowice 0:2
 • Unia Lisowice- Akademia II Lubliniec 1:0
 • Sparta I Lubliniec- Śląsk Koszęcin 1:0

Ostateczna klasyfikacja drużyn wyglądała następująco:

 1. Sparta I Lubliniec
 2. Unia Lisowice
 3. Zieloni Zborowskie
 4. Sparta II Lubliniec
 5. Śląsk Koszęcin
 6. Akademia I Lubliniec
 7. Jedność Boronów
 8. Akademia II Lubliniec
ORLIKI
 • Zieloni Zborowskie - Śląsk Koszęcin 0:0
 • Sparta Lubliniec - Jedność Boronów 0:7
 • Jedność Boronów - Koszęcin 3:1
 • Zieloni Zborowskie - Sparta Lubliniec 2:2
 • Sparta Lubliniec - Śląsk Koszęcin 3:1
 • Jedność Boronów - Zieloni Zborowskie 6:0

Ostateczna klasyfikacja Orlików wyglądała następująco:

 1. Jedność Boronów
 2. Sparta Lubliniec
 3. Zieloni Zborowskie
 4. Śląsk Koszęcin

Cała impreza zakończyła się krótkim meczem między seniorami a juniorami LKS Zieloni Zborowskie.

Wynik tego spotkania to nie jest chyba najistotniejsza sprawa. Najważniejsze że nasza i okoliczna młodzież się spotkała i dobrze bawiła.

Na zakończenie jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim którzy pomagali przy organizacji tej imprezy.

Opracował: Witold Segeth

Źródła:

 1. Zdjęcia – Witold Segeth
 2. Opracowanie graficzne - SEGETH-NET
 3. Wyniki klasyfikacyjne pobrane ze strony facebook LKS Zieloni Zborowskie